Shopping Cart

No products in the cart.

Dylbi Fujinon 7×50 FMTRC-SX Polaris me Busull

99,600 L

‘- Ndër dylbitë më të mëdha në botë për shëtitje me varkë, dylbi Fujinon 7×50 FMTRC-SX Polaris me busull, me specifikim ushtarak, transmetojnë një >95% të pabesueshëm të dritës që arrin te dylbi dhe kanë shumë veshje EBC të Fujinon në çdo sipërfaqe optike.

– Ato janë gjithashtu të pajisura (si çdo dylbi e serisë Fujinon Polaris) me okularë me fushë të sheshtë, pa shtrembërim që pranojnë filtra opsionalë dhe janë idealë për aplikime në astronomi.

– Dylbi 100% nga mjegulla dhe 7×50 Polaris i papërshkueshëm nga uji i rezistojnë lehtësisht ndryshimeve drastike të temperaturës dhe lagështisë, kanë lehtësim të bollshëm për sy për t’u përdorur me syze dielli në kushte të ndriçuara dhe janë thjesht dylbi lundrimi me rezolucion të lartë 7×50.

– Ky version i dylbive Polaris 7×50 ka një pamje të jashtme të blinduar prej gome dhe një busull të brendshëm me rrjetë për gjetjen e distancës.

– Ndërsa busulla kontrollohet në mënyrë elektronike për reagim të shpejtë ndaj ndryshimeve, ndriçimi bëhet nga një dritare natyrale që mbledh dritën e ditës. Natën, do t’ju duhet ndriçuesi opsional i busullës së jashtme.

S’ka stok

SKU: UNI16330627 Kategori: , , Etiketa: , ,
  • Mil-Spec 7×50 më i ndritshëm i Fujinon
  • I papërshkueshëm nga uji dhe i papërshkueshëm nga mjegulla
  • Porro Prism
  • Këndi i shikimit 7,5°

 

Marka