Switch Tp-link T1500g-8t(Tl-sg2008) 8-port Pure-gigabit Desktop Smart

9,490 L

Switch Tp-link T1500g-8t(Tl-sg2008)

▪ Lidhjet Gigabit Ethernet në të gjitha portet sigurojnë shpejtësinë e plotë të transferimit të të dhënave.
▪ Karakteristikat e përparuara të sigurisë përfshijnë lidhjen IP-MAC-Port, ACL, Security , DoS Defend, Storm Control, DHCP Snooping, 802.1X dhe Radius Authentication.
▪ Snooping L2 / L3 / L4 QoS dhe IGMP optimizojnë aplikacionet e zërit dhe videos.
▪ Modalitetet e menaxhuara nga WEB / CLI, SNMP, RMON sjellin veçori të bollshme të menaxhimit.
▪ Dual Firmware Image përmirëson besueshmërinë dhe kohën e duhur të rrjetit tuaj.

9,490 L

Shto në Shportë
Bli Tani
SKU: A00967 Kategori: ,
HARDWARE FEATURES
Standards and Protocols IEEE 802.3i, IEEE 802.3u, IEEE 802.3ab, IEEE802.3z, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3x, IEEE 802.3af, IEEE 802.1d, IEEE 802.1s, IEEE 802.1w, IEEE 802.1q, IEEE 802.1x, IEEE 802.1p
Interface 8 10/100/1000Mbps RJ45 Ports
Port8 obtain power from PoE source
(Auto-Negotiation/Auto MDI/MDIX)
Network Media 10BASE-T: UTP category 3, 4, 5 cable (maximum 100m)
100BASE-TX/1000Base-T: UTP category 5, 5e or above cable (maximum 100m)
Fan Quantity Fanless
Physical Security Lock No
Power Supply 100~240VAC, 50/60Hz
External Power Adapter(Output: 12VDC/1A)
Obtain power from PoE source
Power Consumption Maximum: 5.75W (220V/50Hz)
PD Port (RJ45) Port8 IEEE802.3af/at
Dimensions ( W x D x H ) 209 * 126 * 26mm
Max Power Consumption 5.75W (220V/50Hz)
Max Heat Dissipation 19.62 BTU/h
PERFORMANCE
Bandwidth/Backplane 16Gbps
Packet Forwarding Rate 11.9Mpps
MAC Address Table 8K
Jumbo Frame 9216 Bytes
SOFTWARE FEATURES
Quality of Service • 802.1p CoS/ DSCP priority
• 8 priority queues
• Priority Schedule Mode
– SP (Strict Priority)
– WRR (Weighted Round Robin)
• Queue Weight Config
• Bandwidth Control
– Port/Flow based Rating Limit
• Smoother Performance
• Actions for flows
– Mirror(to supported interface)
– Redirect(to supported interface)
– Rate Limit
– QoS Remark
• Storm Control
– Multiple Control Modes(kbps/ratio/pps)
– Broadcast/Multicast/Unknown-Unicast Control
L2 Features • Link Aggregation
– static link aggregation
– Up to 8 aggregation groups and up to 8 ports per group
– 802.3ad LACP
• Spanning Tree Protocol
– 802.1D STP
– 802.1w RSTP
– 802.1s MSTP
– STP Security: Loop back detection, TC Protect, BPDU Filter/Protect, Root Protect
• Loopback Detection
• Flow Control
– 802.3x Flow Control
• Mirroring
– Port Mirroring
– One-to-One
– Many-to-One
– Flow-Based
– Ingress/Egress/Both
– CPU Mirroring
• Device Link Detect Protocol(DLDP)
L2 Multicast • 512 IPv4,IPv6 shared multicast groups
• IGMP Snooping
– IGMP v1/v2/v3 Snooping
– Fast Leave
– IGMP Snooping Querier
– IGMP Authentication
– Static Group Config
• MLD Snooping
– MLD v1/v2 Snooping
– Fast Leave
– MLD Snooping Querier
– Static Group Config
• Multicast VLAN Registration
• Multicast Filtering
IPv6 Support • IPv6 Dual IPv4/IPv6
• Multicast Listener Discovery(MLD) Snooping
• IPv6 neighbor discovery (ND)
• Path maximum transmission unit (MTU) discovery
• Internet Control Message Protocol (ICMP) version 6
• TCPv6/UDPv6
• IPv6 applications
– DHCPv6 Client
– Ping6
– Tracert6
– Telnet(v6)
– IPv6 SNMP
– IPv6 SSH
– IPv6 SSL
– Http/Https
– IPv6 TFTP
VLAN • VLAN Group
– Max. 4K VLAN Groups
• 802.1Q tag VLAN
• MAC VLAN
• Protocol VLAN
• GVRP
• Voice VLAN
Access Control List • Support up to 230 entries
• Time-Range
– Time Slice
– Week Time-Range
– Absolute Time-Range
– Holiday
• Time-based ACL
• MAC ACL
– Source MAC
– Destination MAC
– VLAN ID
– User Priority
– Ether Type
• IP ACL
– Source IP
– Destination IP
– IP Protocol
– TCP Flag
– TCP/UDP Source Port
– TCP/UDP Destination Port
– DSCP/IP TOS
• IPv6 ACL
• Combined ACL
• Rule Operation
– Permit/Deny
• Policy Action
– Mirror
– Rate Limit
– Redirect
– QoS Remark
• ACL Rules Binding
– Port Binding
– VLAN Binding
Security • AAA
• 802.1X
– Port based authentication
– MAC(Host) based authentication
– Authentication Method includes PAP/EAP-MD5/EAP-TLS/EAP-TTLS/EAP-PEAP
– MAB
– Guest VLAN
– Support Radius authentication and accountability
• IP/IPv6-MAC Binding
– 512 Binding Entries
– DHCP Snooping
– DHCPv6 Snooping
– ARP Inspection
– ND Detection
• IP Source Gurad
– 253 Entries
– Source IP+Source MAC
• IPv6 Source Gurad
– 183 Entries
– Source IPv6 Address+Source MAC
• DoS Defend
• Static/Dynamic/Permanent Port Security
– Up to 64 MAC addresses per port
• Broadcast/Multicast/Unicast Storm Control
– kbps/ratio/pps control mode
• Port Isolation
• Secure web management through HTTPS with SSLv3/TLS1.0
• Secure Command Line Interface (CLI) management with SSHv1/SSHv2
• IP/Port/MAC based access control
Management • Web-based GUI and CLI management
• SNMPv1/v2c/v3
• SNMP Trap/Inform
• RMON (1,2,3,9 groups)
• SDM Template
• DHCP/BOOTP Client
• Dual Image, Dual Configuration
• CPU Monitoring
• Cable Diagnostics
• EEE
• System Log
• 802.1ab LLDP/ LLDP-MED
MIBs • MIB II (RFC1213)
• Interface MIB (RFC2233)
• Ethernet Interface MIB (RFC1643)
• Bridge MIB (RFC1493)
• P/Q-Bridge MIB (RFC2674)
• RMON MIB (RFC2819)
• RMON2 MIB (RFC2021)
• Radius Accounting Client MIB (RFC2620)
• Radius Authentication Client MIB (RFC2618)
• Remote Ping, Traceroute MIB (RFC2925)
• Support TP-Link private MIBs

Detajet e Transportit

  • Ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje adresës së porosisë, e cila DUHET të përputhet me adresën tuaj të transportit.
  • Artikujt do të dërgohen brenda 1 ditë të pas pagesës.
  • Ju lutemi kontrolloni artikujt kur dorëzohen. Nëse janë të dëmtuar, na kontaktoni menjëherë. Ne do të bëjmë verifikimin dhe do t’ju dërgojmë një artikull të ri.

Dërgesa në

PostaKoha e DërgesësInformacion Gjurmimi
ShkodërPa Pagesë12-24 orëPa disponueshëm
Shqipëri250 Lekë24-48 orëDisponueshëm
Kosovë600 Lekë3-5 ditëDisponueshëm

Detajet e Paketimit

  • Dimensionet: 25cm x 32cm x 5cm
  • Pesha: 0.56kg