Tablet Amazon Fire HD 8” 32GB Kids Edition Pink + Kid-Proof Case

19,490 L

  • Tableti Amazon Fire HD 8” është ndërtuar me qëllim për të lexuar, me një ekran bardhë e zi pa shkëlqim verbimi dhe javë jetëgjatësi të baterisë.
  • Ai performon ndryshe nga një tabletë, sepse është i përshtatur për të lexuar libra – asnjë lojë, reklamë ose video do të thotë zero shpërqendrime.
  • Kontroll prindëror i menaxhueshëm lehtë.
  • Tableti Amazon Fire HD 8,  më i miri për fëmijë – tani më i shpejtë, përfshin: një tabletë Fire HD 8 me tipare të plota, Këllëf Kid-Proof me mbështetës të integruar, 1 vit Amazon Kids + (FreeTime Unlimited)
Ngjyra
Choose an option

19,490 L

Spastroje
Shto në Shportë
Bli Tani

 

Specifikime
Ekrani 8” high-definition touchscreen; 1280 x 800 resolution at 189 ppi, HD video playback, with IPS (in-plane switching) technology
Permasat 9.2” x 7.2” x 1.0” (233 mm X 184 mm X 26 mm)
Weight 19.4 oz (550 grams) Actual size and weight may vary by configuration and manufacturing process.
CPU & RAM Quad-core: 2.0 GHz with 2 GB of RAM
Memorie 32 GB (24.8 GB available to user) of internal storage. Add microSD card for up to 1 TB of additional storage. Some apps may require that they are installed on internal storage. App or feature updates may impact available storage.
Bateria Up to 12 hours of reading, browsing the web, watching video, and listening to music. Battery life will vary based on device settings, usage, and other factors such as web browsing and downloading content. Certain software features or apps may reduce battery life.
Koha e karikimit Fully charge in under 5 hours using the USB-C cable and 5W power adapter included in the box. Fully charges in under 4 hours with 9W power adapter (sold separately) and under 3 hours with 15W power adapter and USB type C to C cable (adapter and cable sold separately).
Lidhja Wifi Dual-band wifi. Supports public and private wifi networks or hotspots that use the dual-band 802.11a/b/g/n/ac standards with support for WEP, WPA, and WPA2 security using password authentication; does not support connecting to ad-hoc (or peer-to-peer) wifi networks. Wifi 6 (802.11 ax) is not currently supported.
Bluetooth Built-in Bluetooth 5.0 LE with support for A2DP compatible stereo headphones, speakers, microphone, and LE accessories
Audio 3.5 mm stereo jack and integrated speaker; Kid-Proof Case with advanced audio port design
Sensorët Accelerometer, ambient light sensors
Kamera 2 MP front- and rear-facing cameras with 720p HD video recording
Abonime Includes 1 year of Amazon Kids+ (FreeTime Unlimited) for new subscribers.
Prodhimi 10th generation – 2020 release

Detajet e Transportit

  • Ju lutemi kushtojini më shumë vëmendje adresës së porosisë, e cila DUHET të përputhet me adresën tuaj të transportit.
  • Artikujt do të dërgohen brenda 1 ditë të pas pagesës.
  • Ju lutemi kontrolloni artikujt kur dorëzohen. Nëse janë të dëmtuar, na kontaktoni menjëherë. Ne do të bëjmë verifikimin dhe do t’ju dërgojmë një artikull të ri.

Dërgesa në

PostaKoha e DërgesësInformacion Gjurmimi
ShkodërPa Pagesë12-24 orëPa disponueshëm
Shqipëri250 Lekë24-48 orëDisponueshëm
Kosovë600 Lekë3-5 ditëDisponueshëm

Detajet e Paketimit

  • Dimensionet: 25cm x 32cm x 5cm
  • Pesha: 0.56kg